MENU

[Announcement] Staff Mobility 2016 – Goes to Thailand

After conducting the selection processes, we are very pleased to announce the list of selected participants for Staff Mobility 2016:

No Name* Unit
1 Agus Dwi Purwolastono, SE, M.Acc, Ak Biro Keuangan dan Sarpras
2 Agus Sugio Pranoto, SS UPT Perpustakaan
3 Aris Purnomo Biro Umum – Mutasi Dosen
4 Desy Kurniawati Teknik Material dan Metalurgi
5 Dewi Arfianty 'Azmi LPPM
6 Dian Ernawati, S.Sos Fakultas Teknologi Informasi
7 Dihien Reksa  Teknik Geofisika
8 Dinda Ramadani Teknik Material dan Metalurgi
9 Dyah Ayu Desain Produk Industri
10 Ellif Nurfiana Teknik Industri
11 Endah Mayasari BPS
12 Erma Kurnia Hartiningsih, SE Manajemen Bisnis
13 Faishal Halim Saputra LPTSI
14 Farida Rachmawati A.Md Biro Umum
15 Fataty Kurnia Rahmah Kimia
16 Hendra Tri Budiana A.Md Teknik Elektro
17 Ira Wahyuni Teknik Industri
18 Jauhara Rana Budiani LPPM
19 Moh. Fandika Aqsa Alkautsar UPT Perpustakaan
20 Nacthia Siptimbar Teknik Geofisika
21 Niamatus Sholihah Teknik Industri
22 Pramandha Sosiawan Nugroho A.Md LPPM
23 Prianti Tuhu Setyo Arianti LPPM
24 Reini Ariani UPT Perpustakaan
25 Ririt Purwanti, SE Biro Keuangan dan Sarpras
26 Taufik Rachmanu UPT Perpustakaan
27 Veronica Liestiyani Ratih Teknik Sipil
28 Yayuk Pamikatsih Teknik Mesin
29 Yudi Wiharyani, ST Teknik Kimia
30 Yunita Hari Listyowati Matematika

*The list is sorted alphabetically.

The selected delegates should submit statement letter (Statement letter v2), permission letter (Permission letter), and CV (Minimum Information of CV) to staffmobility@its.ac.id by Thursday, 1 September 2016 at 16.00. In addition, scan of passport should also be submitted by Monday, 5 September 2016 at 16.00. Those who are failed to submit the required documents on time will be replaced by reserved list which are as follows:

No Name Unit
1 Awal Sanjani Fariski , A.Md Diploma Teknik Sipil
2 Dian Rahmat Saputra, S.E FMIPA
3 Yenny Widya Rachmawati Teknik Material dan Metalurgi
4 Mochammad Waras, ST UPT Keamanan
5 Noviyanto Aris Munandar TMJ
6 Martha Hardiyah Teknik Fisika
7 Dimas Widya L.P, S,Kom Teknik Sipil
8 Yeti Murtirahayu Unit Pelayanan Pengadaan
9 Rena Rosyardani, SE, Ak BPS
10 Prita Indira, ST Teknik Sipil

Reserved list should submitted the aforementioned documents by Tuesday, 6 September 2016 at 16.00